Почніть з малого, створивши свою першу домашню студію звукозапису

Коли ви починаєте з нуля, менше означає краще. Незалежно від того, чи є ви музикантом, ведучим подкастів чи виконавцем голосу за кадром, ви можете створити та запустити студію звукозапису лише за допомогою кількох основних елементів. Мікрофон для запису, пристойний ПК, програмне забезпечення для аудіо «робочої станції», студійні монітори та аудіоінтерфейс, щоб об’єднати все разом.

Навіть якщо зосередитися на цих критеріях, є багато варіантів. Вибір може бути величезним. Почніть із конкретизації: визначте, для чого саме вам потрібне спорядження. Ви будете мобільні? Можливо портативний диктофон саме для вас. Ви створюєте подкасти з одним оповідачем? Напевно, можна обійтися одним мікрофоном. Хочеш записати великий рок-гурт? Вам знадобиться більше мікрофонів і багато аудіовходів.

Також важливо відсіяти речі, які вам точно не потрібні. Обладнання для домашньої студії часто має багато наворотів, але краще віддати пріоритет якості запису, щоб ви не застрягли на посередньому обладнанні з безліччю зайвих функцій, які з часом переростуть.

Давайте розглянемо кілька важливих речей і те, як вибрати спорядження, яке підходить саме вам.

Покращуйте свій комп’ютер

Ваш комп’ютер — це нервовий центр вашої домашньої студії звукозапису — ваш центр запису, обробки та мікшування. В ідеальному світі у вас був би спеціальний комп’ютер для створення музики, але це не критично. Більшість сучасних комп’ютерів мають обчислювальну потужність для обробки базових аудіозаписів, як-от подкаст (і найкращі ноутбуки для створення музики можуть виконувати набагато більше).

У той момент, коли ви додаєте більше людей або інструментів, аудіопродукція швидко починає поглинати ресурси обробки (і простір для зберігання). Якщо ви сподіваєтесь створювати складні багатодорожечні твори зі своїм гуртом із восьми учасників, ви швидко натрапите на стіну.

Принаймні збільште оперативну пам’ять якомога більше та подумайте про збереження файлів на зовнішньому диску. Багатоканальні аудіофайли високої роздільної здатності дуже великі, і їх обробка може зайняти багато часу, тому ви не хочете, щоб низька швидкість передачі даних затримувала ваш робочий процес. Міцний портативний SSD SanDisk Extreme є чудовим вибором зі швидкістю читання до 1050 МБ/с.

Ваша DAW визначає ваш робочий процес

Цифрова аудіоробоча станція (DAW) — це програма, яка дає змогу записувати, редагувати та мікшувати ваші треки в єдиний повний аудіофайл. Будь-який додаток для робочої станції може виконувати роботу, але програми відрізняються, коли ви переходите до специфіки. Відмінності в DAW стосуються інтерфейсу та робочого процесу, кількості треків, кількості та якості ефектів. Більшість DAW постачаються з вбудованими інструментами для формування ваших треків з реверберацією та іншими ефектами; ви можете розширити свою палітру за допомогою найкращого програмного забезпечення для створення музики.

Для запису більшості музики AVID Pro Tools є галузевим стандартом, який використовують більшість професійних інженерів звукозапису. Якщо ви шукаєте більше функцій, призначених для авторів пісень і композиторів, ознайомтеся з Apple Logic Pro. Ableton Live віддають перевагу багато продюсерів електронної музики. Якщо ви тільки починаєте, є багато безкоштовних програм для простих записів, як-от Apple GarageBand і Audacity. Усі DAW пропонують пробні версії, і ви можете знайти багато порівняльних відео в Інтернеті, тому немає ризику досліджувати ваші варіанти. Більшість із цих програм мають додатки-супутники для роботи на планшетах.

Тонкощі аудіоінтерфейсів

Вашій домашній студії звукозапису знадобиться спосіб передачі звуку з обладнання на комп’ютер; ось тут і з’являється аудіоінтерфейс. Аудіоінтерфейс перетворює аналоговий сигнал, що надходить від ваших мікрофонів, інструментів та інших аудіоджерел, у цифрову інформацію, яку розпізнає ваш комп’ютер, і направляє аудіо з вашого комп’ютера на монітори студії. Інтерфейси доступні в нескінченних конфігураціях для підключення до всіх типів аудіоджерел, тому спочатку подумайте, що ви хочете записати: чим більше треків ви плануєте записати одночасно, тим більше входів вам знадобиться. Якщо це лише ви та ваша гітара, 2-канального інтерфейсу має бути достатньо. Але якщо ви відстежуєте живу групу, ви можете вибрати 8 каналів.

Мікрофони, інструменти, звукозаписне обладнання та побутові пристрої підключаються за допомогою різних типів входів, що не те саме, що загальна кількість каналів інтерфейсу, тому переконайтеся, що конфігурація вводу/виводу відповідає вашим потребам. Інші міркування включають цифровий вхід/вивід і високошвидкісне підключення до комп’ютера (інтерфейс USB може бути ідеальним місцем для початку для більш випадкових налаштувань). Деякі інтерфейси навіть включають вбудовані мікшери та ефекти. Якщо ви шукаєте, з чого почати, нам подобаються Focusrite Scarlett Solo, PreSonus AudioBox USB 96 і Universal Audio Apollo Twin. Або, можливо, ви просто записуєте польові записи або аудіо на ходу за допомогою свого смартфона. Подумайте про щось компактне, невимушене, але потужне, наприклад Roland Go: Mixer Pro-X. Варіантів безліч, і ви будете вражені, як швидко та легко ви зможете зібрати мобільну записуючу установку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *