Коли говорити про технології та зміни, здається, що мистецтво, як правило, залишається поза увагою. Тим не менш, ці творчі сфери завжди можуть отримати або потенційно втратити в довгостроковій перспективі. Однією з сфер творчості, на яку постійно впливають хвилі технологій, є світ музики.

Якщо подумати про це, кожен на певному рівні бере участь у музиці. Хто не слухає музику? Оскільки інновації в апаратному та програмному забезпеченні вийшли за рамки поп-культури, нові технології в музиці змінили те, як ми слухаємо музику та способи, як ми створюємо музику.

Від синтезаторів до цифрових робочих станцій або від програвачів компакт-дисків до iPhone, музичний ландшафт змінився і дуже відрізняється від часів ваших батьків. Отже, виникає запитання, як тут потрапила музика?

У світі, де домінують цифрові технології, цифрові інструменти та цифрові потоки, настав час зробити крок назад і переглянути деякі технології, які привели нас до цього моменту в музиці, з надією краще зрозуміти, де знаходиться світ музики триває. Ось деякі з найважливіших технологій у світі музики.

Де б ми були без електрогітари? Або, можливо, краще запитання: скільки ваших улюблених пісень містить електрогітару? Створений у 1941 році Лесом Полом, він навіть не підозрював, що його інструмент назавжди змінить музичний ландшафт. Як ви, напевно, вже добре знаєте, електрогітара допомогла розпочати нову еру рок-н-ролу.

Новий епоховий звук електричного інструменту в поєднанні з його простотою використання зробили його основним продуктом для музикантів-початківців, які прагнуть кинути виклик існуючим звукам у світі музики. Тільки подумайте, де був би ваш улюблений виконавець без створення електрогітари.

Щось, що легко прийняти як належне, багатодоріжковий запис був схожий на відкриття ракети для космічних подорожей у царстві музики. Хоча важко уявити такий час, оскільки зараз все в цифровому форматі, музиканти та звукорежисери повинні були записати повний трек за один дубль.

Багатодоріжковий запис дає змогу розбивати пісні на частини, по одній частині, надаючи більше простору для експериментів і часу для вдосконалення пісень і альбомів.

Без використання багатодоріжкового запису ваші улюблені поп-альбоми, ймовірно, ніколи б не були записані. Подумайте, чи Queen ніколи не збирала жодного зі своїх шедеврів. Так, точно.

Хоча це може бути дивно думати про це зараз, оскільки більшість із цих ефектів можна відтворити цифровим способом, педалі ефектів були непростими, коли вони з’явилися у світі музики. Як випливає з назви, педалі ефектів дозволяли музикантам додавати ефекти до своєї музики, додаючи такі речі, як спотворення, реверберація та хорус до різних компонентів треку.

Педалі ефектів навіть дозволили артистам додати ще один вимір до музичних виступів; назавжди правлячі музичні фестивалі та живі студії.

Ви, мабуть, передбачили це, і якщо ви читаєте цю статтю, можливо, у вас навіть є кілька синтезаторів у вашій домашній студії. Створення синтезатора народилося з бажання створити або навіть відтворити величезні звуки живих оркестрів.

Синтезатори за астрономічної ціни — це електроінструменти з незліченною кількістю звуків, які буквально започаткували десятиліття хвилястих треків. Ось вам виклик. На голову спробуйте назвати десять поп-пісень кожного десятиліття, починаючи з 70-х, які не містять синтезаторів.

MIDI контролер

Якщо у вас немає синтезатора, можливо, у вас є цифровий інтерфейс для музичних інструментів або MIDI. Ця технологія дозволяє користувачам підключатися до комп’ютера чи іншого музичного пристрою, щоб грати на кількох електронних інструментах одночасно. За допомогою міді-контролера ви можете одну хвилину грати на фортепіано, а потім переключитися на гітару чи арфу, не пропускаючи жодного удару.

Коротше кажучи, MIDI дозволяв музикантам мати доступ до безлічі звуків, які інакше було б неможливо або надто дорого придбати відразу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *